Sprzedaż ratalna

Zapewne niejednokrotnie z wielu z nas miało do czynienia z tak zwaną sprzedażą ratalną. Jak sama nazwa wskazuje, w sprzedaży na raty, płatności nie dokonuje się jednorazowo- jest ona rozłożona w czasie. Sprzedaż na raty okazuje się być ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie są w stanie jednorazowo zapłacić określonej za dany towar kwoty pieniężnej.

Jest to swego rodzaju pożyczka, tylko pożyczki takie udzielane są na zakup konkretnej rzeczy, zazwyczaj jest to pożyczka na dowód bez pierwszej wpłaty, są to szybkie pożyczki a umowa pożyczki jest prosta.

Korzyści płyną oczywiście również dla strony sprzedającej, gdyż najczęściej raty wiążą się z pewnym ich oprocentowaniem, które pokrywa klient w trakcie nabycia danego towaru. Podczas sprzedaży ratalnej zawierana jest specjalna umowa, w której określone są wszystkie warunki określonej transakcji.

Takie zobowiązanie zwiera również dokładnie informacje dotyczące spłaty danego zadłużenia. W przypadku sprzedaży ratalnej winno mieć miejsce również zabezpieczenie danego towaru poprzez objęcie go odpowiednią, adekwatną do swojej wartości, gwarancją. Obecnie sprzedaż na raty jest wybieraną opcją dokonywania transakcji przez coraz większą ilość osób.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.